• Thanos Stathopoulos

AUS OPEN (D1): Τα αποτελέσματα της ημέρας

Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας του πρώτου Grand Slam της σεζόν σε άνδρες και γυναίκες

Αποτελέσματα (Πρώτος Γύρος)

Δευτέρα 14 Ιανουαρίου


Rod Laver Arena

[30] Maria Sharapova (Ρωσία) - [Q] Harriet Dart (Μ. Βρετανία) 6-0, 6-0

[2] Rafa Nadal (Ισπανία) - [W] James Dackworth (Αυστραλία) 6-4, 6-3, 7-5

[2] Angelique Kerber (Γερμανία) - Polona Hercog (Σλοβενία) 6-2, 6-2

[3] Caroline Wozniacki (Δανία) - Alison Van Uytvanck (Βέλγιο) 6-3, 6-4

[3] Roger Federer (Ελβετία) - Denis Istomin (Ουζμπεκιστάν) 6-3, 6-4, 6-4


Margaret Court Arena

Danielle Collins (ΗΠΑ) -[14] Julia Goerges (Γερμανία) 2-6, 7-6(5), 6-4

[5] Sloane Stephens (ΗΠΑ) - Taylor Townsend (ΗΠΑ) 6-4, 6-2

[27] Alex de Minaur (Αυστραλία) - Pedro Sousa (Πορτογαλία) 6-4, 7-5, 6-4

[15] Ashleigh Barty (Αυστραλία) - Luksika Kumkhum (Ταϊλάνδη) 6-2, 6-2

[6] Marin Cilic (Κροατία) - Bernard Tomic (Αυστραλία) 6-2, 6-4, 7-6(3)


Melbourne Arena

[5] Kevin Anderson (Ν. Αφρική) - Adrian Mannarino (Γαλλία) 6-3, 5-7, 6-2, 6-1

Μαρία Σάκκαρη (Ελλάδα) - [22] Jelena Ostapenko (Λετονία) 6-1, 3-6, 6-2

Tomas Berdych (Τσεχία) - [13] Kyle Edmund (Μ. Βρετανία) 6-3, 6-0, 7-5

[22] R. Bautista Agut (Ισπανία) - Andy Murray (Μ. Βρετανία) 6-4, 6-4, 6-7(5), 6-7(4), 6-2

[8] Petra Kvitova (Τσεχία) - Magdalena Rybarikova (Σλοβακία) 6-3, 6-2


1573 Arena

[19] Caroline Garcia (Γαλλία) - [Q] Jessika Ponchet 6-2, 6-3

[20] Grigor Dimitrov (Βουλγαρία) - Janko Tipsarevic (Σερβία) 4-6, 6-3, 6-1, 6-4

[9] Kiki Bertens (Ολλανδία) - Alison Riske (ΗΠΑ) 6-3, 6-3

Mattthew Ebden (Αυστραλία) - Jan Lennard Struff (Γερμανία) 1-6, 6-4, 6-3, 6-4


Court 3

[11] Aryna Sabalenka (Λευκορωσία) - [Q] Anna Kalinskaya (Ρωσία) 6-1, 6-4

[14] Στέφανος Τσιτσιπάς (Ελλάδα) - Matteo Berrettini (Ιταλία) 6-7(3), 6-4, 6-3, 7-6(4)

Yafan Wang (Κίνα) - [W] Ellen Perez (Αυστραλία) 6-4, 6-0

Jordan Thompson (Αυστραλία) - Feliciano Lopez (Ισπανία) 6-1, 7-6(0), 6-3


Court 5

[19] Nikoloz Basilashvili (Γεωργία) - [Q] Christopher Eubanks (ΗΠΑ) 6-4, 4-6, 7-6(6), 6-3

Anastasia Pavlyuchenkova (Ρωσία) - Monica Puig (Πουέρτο Ρίκο) 6-4, 6-3

Yulia Putintseva (Καζακστάν) - [32] Barbora Strycova (Τσεχία) 6-4, 7-6(1)

Irina Camelia Begu (Ρουμανία) - Andrea Petkovic (Γερμανία) 6-7(3), 4-3 (εγκ. Petkovic)


Court 7

[Q] Astra Sharma (Αυστραλία) - [W] Priscilla Hon (Αυστραλία) 7-5, 4-6, 6-1

[W] Kimberly Birrell (Αυστραλία) - [Q] Paula Badosa Gilbert (Ισπανία) 6-4, 6-2

[10] Karen Khachanov (Ρωσία) - Peter Gojowczyk (Γερμανία) 3-6, 6-3, 6-4, 6-3

John Millman (Αυστραλία) - Federico Delbonis (Αργεντινή) 6-3, 3-6, 7-6(3), 6-2


Court 8

[29] Donna Vekic (Κροατία) - Kristina Mladenovic (Γαλλία) 6-2, 6-4

[W] Zoe Hives (Αυστραλία) - Bethanie Mattek Sands (ΗΠΑ) 6-1, 6-2

Reilly Opelka (ΗΠΑ) - [9] John Isner (ΗΠΑ) 7-6(4), 7-6(6), 6-7(4), 7-6(5)

[30] Gael Monfils (Γαλλία) - Damir Dzumhur (Βοσνία) 6-0, 6-4, 6-0


Court 10

Radu Albot (Μολδαβία) - Michael Mmoh (ΗΠΑ) 3-6, 6-3, 6-4, 6-2

Timea Babos (Ουγγαρία) - Ons Jabuer (Τυνησία) 7-6(5), 7-6(3)

Mackenzie McDonald (ΗΠΑ) - Andrey Rublev (Ρωσία) 6-4, 6-4, 2-6, 6-4


Court 12

Katie Boulter (Μ. Βρετανία) - Ekaterina Makarova (Ρωσία) 6-0, 4-6, 7-6(6)

[Q] Beatriz Haddad Maia (Βραζιλία) -Bernarda Pera (ΗΠΑ) 6-3, 5-7, 6-4

[Q] Henri Laaksonen (Ελβετία) - Mirza Basic (Βοσνία) 6-4, 7-6(4), 4-6, 6-3

Cameron Norrie (Μ. Βρετανία) - Taylor Fritz (ΗΠΑ) 6-3, 7-6(6), 6-2


Court 13

[Q] Miomir Kecmanovic (Σερβία) - [26] Fernando Verdasco (Ισπανία) 7-6(5), 6-3, 6-3

Thomas Fabiano (Ιταλία) - [W] Jason Kubler (Αυστραλία) 6-4, 7-6(1), 2-6, 6-3

Belinda Bencic (Ελβετία) - Katerina Siniakova (Τσεχία) 6-4, 2-6, 6-3

Aliaksandra Sasnovich (Λευκορωσία) - Kirsten Flipkens (Βέλγιο) 6-1, 6-1


Court 14

[31] Petra Martic (Κροατία) - Heather Watson (Μ. Βρετανία) 6-1, 6-2

Robin Haase (Ολλανδία) - Guillermo Garcia Lopez (Ισπανία) 7-5, 6-4, 7-5

Denis Kudla (ΗΠΑ) - [W] Marc Polmans (Αυστραλία) 5-7, 1-6, 6-2, 6-3, 6-2


Court 15

Rebecca Peterson (Σουηδία) - Sorana Cirstea (Ρουμανία) 6-4, 6-1

Frances Tiafoe (ΗΠΑ) - Prajnesch Gunnesswaran (Ινδία) 7-6(7), 6-3, 6-3

[20] Anett Kontaveit (Εσθονία) - Sara Sorribes Tormo (Ισπανία) 6-3, 6-2

Andreas Seppi (Ιταλία) - [31] Steve Johnson (ΗΠΑ) 6-4, 4-6, 6-4, 6-3


Court 19

Sachia Vickery (ΗΠΑ) - [Q] Ysaline Bonaventure (Βέλγιο) 2-6, 6-4, 6-4

[24] Lesia Tsurenko (Ουκρανία) - Ekaterina Alexandrova (Ρωσία) 6-4, 7-6(4)

[Q] Daniel Evans (Μ. Βρετανία) - [Q] Tatsuma Ito (Ιαπωνία) 7-5, 6-1, 7-6(8)

Yoshihito Nishioka (Ιαπωνία) - Tennys Sandgren (ΗΠΑ) 6-4, 7-6(5), 6-4


Court 20

Marketa Vondrousova (Τσεχία) - Evgeniya Rodina (Ρωσία) 6-3, 6-2

Pablo Cuevas (Ουρουγουάη) - Dusan Lajovic (Σερβία) 6-4, 7-5, 6-1

[18] Diego Schwartzman (Αργεντινή) - [Q] Rudolf Molleker (Γερμανία) 6-1, 6-3, 4-6, 6-0

Johanna Larsson (Σουηδία) - Vera Lapko (Λευκορωσία) 7-6(5), 3-0 (εγκ. Lapco)


Court 22

[Q] Stefano Travaglia (Ιταλία) - Guido Andreozzi (Ιταλία) 6-7(3), 6-2, 6-3, 6-2

Amanda Anisimova (ΗΠΑ) - Monica Niculescu (Ρουμανία) 7-6(3), 6-4

[Q] Viktor Troicki (Σερβία) - Roberto Carballes Baenas (Ισπανία) 6-1, 1-6, 2-6, 6-1, 6-4

Never Miss a Post. Subscribe Now!

© 2023 by Kathy Schulders. Proudly created with Wix.com  

  • Grey Twitter Icon
  • Grey LinkedIn Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey Pinterest Icon