• Thanos Stathopoulos

AUS OPEN (D2): Τo πρόγραμμα της ημέρας

Updated: Jan 15, 2019

Πρεμιέρα για Novak Djokovic, Simona Halep και Serena Williams. Μεγάλο παιχνίδι μεταξύ του Νικ Κύργιος και Milos Raonic

Πρόγραμμα (Πρώτος Γύρος)

Τρίτη 15 Ιανουαρίου

Rod Laver Arena

[W] Destanee Aiava (Αυστραλία) - [17] Madison Keys (ΗΠΑ) -02:00

Tatjana Maria (Γερμανία) - [16] Serena Williams (ΗΠΑ)

[4] Alexander Zverev (Γερμανία) - Aljaz Bedene (Σλοβενία)

[1] Novak Djokovic (Σερβία) - [Q] Mitchell Krueger (ΗΠΑ) -10:00

[4] Naomi Osaka (Ιαπωνία) - Magda Linette (Πολωνία)


Margaret Court Arena

[Q] Kamil Majchrzak (Πολωνία) - [8] Kei Nihikori (Ιαπωνία) -02:00

Tamara Zidansek (Σλοβενία) - Daria Gavrilova (Αυστραλία)

Venus Williams (ΗΠΑ) - [25] Mihaela Buzarnescu (Ρουμανία)

[1] Simona Halep (Ρουμανία) - Kaia Kanepi (Εσθονία) -10:00

Benoite Paire (Γαλλία) - [7] Dominic Thiem (Αυστρία)


Melbourne Arena

[Q] Karolina Muchova (Τσεχία) - [7] Karolina Pliskova (Τσεχία) - 02:00

[11] Borna Coric (Κροατία) - Steve Darcis (Βέλγιο)

Laura Siegmund (Γερμανία) - Victoria Azarenka (Λευκορωσία)

Samantha Stosur (Αυστραλία) - Dayana Yastremska (Ουκρανία)

Νικ Κύργιος (Αυστραλία) - [16] Milos Raonic (Καναδάς) - Όχι πριν τις 10:00


1573 Arena

[12] Fabio Fognini (Ιταλία) - Jaume Munar (Ισπανία) - 02:00

Eugenie Bouchard (Καναδάς) - [W] Shuai Peng (Κίνα)

Pablo Andujar (Ισπανία) - [25] Denis Shapovalov (Καναδάς)

[Q] Viktorija Golubic (Ελβετία) - [6] Elina Svitolina (Ουκρανία)


Court 3

Johanna Konta (Μ. Βρετανία) - Ajla Tomljanovic (Αυστραλία) - 02:00

Saisai Zheng (Κίνα) - [18] Garbine Muguruza (Ισπανία)

Taro Daniel (Ιαπωνία) - [Q] Θανάσης Κοκκινάκης (Αυστραλία)

Stan Wawrinka (Ελβετία) - Ernests Gulbis (Λετονία)


Court 5

Ilya Ivanska (Λευκορωσία) - Malek Jaziri (Τυνησία) - 02:00

[Q] Natalia Vikhlyantseva (Ρωσία) - [Q] Varvara Lepchenko (ΗΠΑ)

Filip Krajinovic (Σερβία) - [17] Marco Cecchinato (Ιταλία)


Court 7

[12] Elise Mertens (Βέλγιο) - Anna Karolina Schmiedlova (Σλοβακία) - 02:00

[W] Alex Bolt (Αυστραλία) - [W] Jack Sock (ΗΠΑ)

[27] Camila Giorgi (Ιταλία) - Dalilla Jakupovic (Σλοβενία)

Jo Wilfried Tsonga (Γαλλία) - Martin Klizan (Σλοβακία)


Court 8

[21] Qiang Wang (Κίνα) - Fiona Ferro (Γαλλία) - 02:00

[24] Hyeon Chung (Ν. Κορέα) - Bradley Klahn (ΗΠΑ)

[32] Philipp Kohlschreiber (Γερμανία) - Zhe Li (Κίνα)

[26] Dominika Cibulkova (Σλοβακία) - Shuai Zhang (Κίνα)


Court 10

Pauline Parmentier (Γαλλία) - Anastasia Potapova (Ρωσία) - 02:00

[Q] Luca Vanni (Ιταλία) - [23] Pablo Carreno Busta (Ισπανία)

Jeremy Chardy (Γαλλία) - Ugo Humbert (Γαλλία)


Court 12

Zarina Diyas (Καζακστάν) - Aleksandra Krunic (Σερβία) - 02:00

Laslo Djere (Σερβία) - Evgeny Donskoy (Ρωσία)

Marcel Granollers (Ισπανία) - Marius Copil (Ρουμανία)

Sonia Kenin (ΗΠΑ) - [Q] Veronia Kudermetova (Ρωσία)


Court 13

Alberto Ramos Vinolas (Ισπανία) - Marton Fucsovics (Ουγγαρία) - 02:00

[10] Daria Kasatkina (Ρωσία) - Timea Bacsinszky (Ελβετία)

Stefanie Voegele (Ελβετία) - [28] Su Wei Hsieh (Κινεζική Ταϊπέι)

[W] Alexei Popyrin (Αυστραλία) - Mischa Zverev (Γερμανία)


Court 14

[Q] Lloyd Harris (Ν. Αφρική) - [15] Daniil Medvedev (Ρωσία) - 02:00

[Q] Bjorn Fratangelo (ΗΠΑ) -[29] Giles Simon (Γαλλία)

[23] Carla Suarez Navarro (Ισπανία) - [W] Clara Burel (Γαλλία)

Kristyna Pliskova (Τσεχία) - Anna Blinkova (Ρωσία)


Court 15

Nicolas Jarry (Χιλή) - Leonard Mayer (Αργεντινή) - 02:00

[Q] Bianca Andeescu (Καναδάς) - [W] Whitney Osuigwe (ΗΠΑ)

[Q] Lin Zhu (Κίνα) - Margarita Gasparyan (Ρωσία)

Maximilian Marterer (Γερμανία) - [Q] Gleb Sakharov (Γαλλία)


Court 19

Ivo Karlovic (Κροατία) - Hubert Hurkacz (Πολωνία) - 02:00

Madison Brengle (ΗΠΑ) - Misaki Doi (Ιαπωνία)

[28] Lucas Pouille (Γαλλία) - Mikhail Kukushkin (Καζακστάν)

[Q] Iga Swiatek (Πολωνία) - Ana Bogdan (Ρουμανία)


Court 20

Sam Querrey (ΗΠΑ) - Pierre Hugues Herbert (Γαλλία) - 02:00

Mona Bartel (Γερμανία) - [13] Anastasija Sevastova (Λετονία)

[21] David Goffin (Γερμανία) - Christian Garin (Χιλή)

Viktoria Kuzmova (Σλοβακία) - Kateryna Kozlova (Ουκρανία)


Court 22

Jiri Vesely (Τσεχία) - Ryan Harrison (ΗΠΑ) - 02:00

Guido Pella (Αργεντινή) - Joao Sousa (Πορτογαλία)

Alize Cornet (Γαλλία) - Lara Arruabarrena (Ισπανία)

Never Miss a Post. Subscribe Now!

© 2023 by Kathy Schulders. Proudly created with Wix.com  

  • Grey Twitter Icon
  • Grey LinkedIn Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey Pinterest Icon