• Thanos Stathopoulos

AUS OPEN (D3): Το πρόγραμμα της ημέρας

Με Στέφανο Τσιτσιπά και Μαρία Σάκκαρη ξεκινάει ο δεύτερος γύρος την τρίτη ημέρα στη Μελβούρνη

Πρόγραμμα (Πρώτος Γύρος)

Τετάρτη 16 Ιανουαρίου

Rod Laver Arena

[5] Sloane Stephens (ΗΠΑ) - Timea Bados (Ουγγαρία) - 02:00

[15] Ashleigh Barty (Αυστραλία) - Yafan Wang (Κίνα)

[Q] Daniel Evans (Μ. Βρετανία) - [3] Roger Federer (Ελβετία) - Όχι πριν τις 05:00

[Q] Beatriz Haddad Maia (Βραζιλία) - [2] Angelique Kerber (Γερμανία) - 10:00

Matthew Ebden (Αυστραλία) - [2] Rafa Nadal (Ισπανία)


Margaret Court Arena

Anastasia Pavlyuchenkova (Ρωσία) - [9] Kiki Bertens (Βέλγιο) - 02:00

[5] Kevin Anderson (Ν. Αφρική) - Francis Tiafoe (ΗΠΑ)

Johanna Larsson (Σουηδία) - [3] Caroline Wozniacki (Δανία)

[27] Alex den Minaur (Αυστραλία) -[Q] Henri Laaksonen (Ελβετία) - 10:00

[30] Maria Sharapova (Ρωσία) - Rebecca Peterson (Σουηδία)


Melbourne Arena

[20] Anett Kontaveit (Εσθονία) - Aliaksandra Sasnovich (Λευκορωσία) - 02:00

[6] Marin Cilic (Κροατία) - Mackenzie McDonald (ΗΠΑ)

Katie Boutler (Μ. Βρετανία) - [11] Aryna Sabalenka (Λευκορωσία)

[22] Roberto Bautista Agut (Ισπανία) - John Millman (Αυστραλία) - Όχι πριν τις 08:00


1573 Arena

[W] Zoe Hives (Αυστραλία) - [19] Caroline Garcia (Γαλλία) - 02:00

Jordan Thompson (Αυστραλία) - Andreas Seppi (Ιταλία)

[30] Gael Monfils (Γαλλία) - Taylor Fritz (ΗΠΑ)

[8] Petra Kvitova (Τσεχία) - Irina Camelia Begu (Ρουμανία) - Όχι πριν τις 08:00


Court 3

[14] Στέφανος Τσιτσιπάς (Ελλάδα) - [Q] Viktor Troicki (Σερβία) - 02:00

[Q] Astra Sharma (Αυστραλία) - Μαρία Σάκκαρη (Ελλάδα)

[29] Donna Vekic (Κροατία) - [W] Kimberly Birrell (Αυστραλία)

[20] Grigor Dimitrov (Βουλγαρία) - Pablo Cuevas (Ουρουγουάη) - Όχι πριν τις 09:30


Court 8

Marketa Vondrousova (Τσεχία) - [31] Petra Martic (Κροατία) - 02:00

Tomas Berdych (Τσεχία) - Robin Haase (Ολλανδία)

[24] Lesia Tsurenko (Ουκρανία) - Amanda Anisimova (ΗΠΑ)

Yoshihito Nishioka (Ιαπωνία) - [10] Kharen Khachanov (Ρωσία)


Court 13

Denis Kudla (ΗΠΑ) - [18] Diego Schwartzman (Αργεντινή) -02:00

Danielle Collins (ΗΠΑ) - Sachia Vickery (ΗΠΑ)

Thomas Fabiano (Ιταλία) - Reilly Opelka (ΗΠΑ)


Court 20

[Q] Stefano Travaglia (Ιταλία) - [19] Nikoloz Basilashvili (Γεωργία) - 02:00

Radu Albot (Μολδαβία) - [26] Ferando Verdasco (Ισπανία)

Belinda Bencic (Ελβετία) - Yulia Putintseva (Καζακστάν)

Never Miss a Post. Subscribe Now!

© 2023 by Kathy Schulders. Proudly created with Wix.com  

  • Grey Twitter Icon
  • Grey LinkedIn Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey Pinterest Icon