• Thanos Stathopoulos

Νταρτς-World Championship: Το πλήρες πρόγραμμα του Παγκοσμίου πρωταθλήματος

Οι αναμετρήσεις, το διασταυρώματα, αλλά και τι ισχύει από την πρεμιέρα (13 Δεκεμβρίου) μέχρι τον τελικό (1 Ιανουαρίου)

Το PDC ανακοίνωσε το πλήρες πρόγραμμα του "Ally Pally" με τις αναμετρήσεις και τα διασταυρώματα μέχρι τον τελικό της διοργάνωσης, η οποία θα διεξαχθεί το διάστημα 13 Δεκεμβρίου - 1 Ιανουαρίου.


Τι ισχύει

Πρώτος Γύρος- Best of five sets (χωρίς tie-break*)

Δεύτερος Γύρος- Best of five sets

Τρίτος Γύρος - Best of seven sets

Τέταρτος Γύρος - Best of seven sets

Προημιτελικά - Best of nine sets

Ημιτελικά - Best of 11 sets

Τελικός - Best of 13 sets

*Η διαδικασία του tie-break θα ισχύσει από τον δεύτερο γύρο και μετά. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο τελευταίο σετ, ο νικητής θα πρέπει να έχει διαφορά δύο legs.


Πρόγραμμα

Πέμπτη 13 Δεκεμβρίου (21:00)

Jeffrey de Zwaan v Nitin Kumar (Πρώτος Γύρος)

Martin Schindler v Cody Harris (Πρώτος Γύρος)

Jan Dekker v Lisa Ashton (Πρώτος Γύρος)

Rob Cross v De Zwaan/Kumar (Δεύτερος Γύρος)


Παρασκευή 14 Δεκεμβρίου

Απογευματινό Session (14:30)

Michael Barnard v Jose De Sousa (Πρώτος Γύρος)

Alan Tabern v Raymond Smith (Πρώτος Γύρος)

Paul Nicholson v Kevin Burness (Πρώτος Γύρος)

Jamie Lewis v Schindler/Harris (Δεύτερος Γύρος)

Βραδινό Session (21:00)

Danny Noppert v Royden Lam (Πρώτος Γύρος)

Simon Stevenson v Ted Evetts (Πρώτος Γύρος)

Chris Dobey v Boris Koltsov (Πρώτος Γύρος)

Gary Anderson v Nicholson/Burness (Δεύτερος Γύρος)


Σάββατο 15 Δεκεμβρίου

Απογευματινό Session (14:30)

Richard North v Robert Marijanovic (Πρώτος Γύρος)

Mickey Mansell v Jim Long (Πρώτος Γύρος)

Josh Payne v Jeff Smith (Πρώτος Γύρος)

Max Hopp v Noppert/Lam (Δεύτερος Γύρος)

Βραδινό Session (21:00)

Toni Alcinas v Craig Ross (Πρώτος Γύρος)

Ryan Searle v Stephen Burton (Πρώτος Γύρος)

Keegan Brown v Karel Sedlacek (Πρώτος Γύρος)

Michael van Gerwen v Tabern/Ray Smith (Δεύτερος Γύρος)


Κυριακή 16 ΔεκεμβρίουAπογευματινό Session (14:30)

Gabriel Clemens v Aden Kirk (Πρώτος Γύρος)

William O’Connor v Yordi Meeuwisse (Πρώτος Γύρος)

Brendan Dolan v Yuanjun Liu (Πρώτος Γύρος)

Dave Chisnall v Payne/J Smith (Δεύτερος Γύρος)

Βραδινό Session (21:00)

Luke Humphries v Adam Hunt (Πρώτος Γύρος)

Matthew Edgar v Darius Labanauskas (Πρώτος Γύρος)

Ross Smith v Paul Lim (Πρώτος Γύρος)

Peter Wright v Alcinas/Ross (Δεύτερος Γύρος)


Δευτέρα 17 Δεκεμβρίου (21:00)

Vincent van der Voort v Lourence Ilagan (Πρώτος Γύρος)

Wayne Jones v Devon Petersen (Πρώτος Γύρος)

Ryan Joyce v Anastasia Dobromyslova (Πρώτος Γύρος)

Raymond van Barneveld v Edgar/Labanauskas (Δεύτερος Γύρος)



Τρίτη 18 Δεκεμβρίου

Απογευματινό Session (14:30)

Robert Thornton v Daniel Larsson (Πρώτος Γύρος)

Ricky Evans v Rowby-John Rodriguez (Πρώτος Γύρος)

Krzysztof Ratajski v Seigo Asada (Πρώτος Γύρος)

Darren Webster v Van der Voort/Ilagan (Δεύτερος Γύρος)

Βραδινό Session (21:00)

Steve Lennon v James Bailey (Πρώτος Γύρος)

Ron Meulenkamp v Diogo Portela (Πρώτος Γύρος)

Dimitri Van den Bergh v Chuck Puleo (Πρώτος Γύρος)

Daryl Gurney v Ross Smith/Lim (Δεύτερος Γύρος)


Τετάρτη 19 Δεκεμβρίου

Aπογευματινό Session (14:30)

Nathan Aspinall v Geert Nentjes (Πρώτος Γύρος)

Jeffrey de Graaf v Noel Malicdem (Πρώτος Γύρος)

Joe Cullen v Dolan/Liu (Δεύτερος Γύρος)

Kim Huybrechts v Thornton/Larsson (Δεύτερος Γύρος)

Βραδινό Session (21:00)

James Wilson v O’Connor/Meuwisse (Δεύτερος Γύρος)

Simon Whitlock v Joyce/Dobromyslova (Δεύτερος Γύρος)

Michael Smith v Meulenkamp/Portela (Δεύτερος Γύρος)

James Wade v Ratajski/Asada (Δεύτερος Γύρος)


Πέμπτη 20 Δεκεμβρίου

Aπογευματινό Session (14:30)

Jermaine Wattimena v Barnard/De Sousa (Δεύτερος Γύρος)

Alan Norris v Lennon/Bailey (Δεύτερος Γύρος)

Stephen Bunting v Humphries/Hunt (Δεύτερος Γύρος)

Steve Beaton v Dobey/Koltsov (Δεύτερος Γύρος)

Βραδινό Session (21:00)

Cristo Reyes v Evans/Rodriguez (Δεύτερος Γύρος)

Mervyn King v Dekker/Ashton (Δεύτερος Γύρος)

Adrian Lewis v Stevenson/Evetts (Δεύτερος Γύρος)

Mensur Suljovic v Searle/Burton (Δεύτερος Γύρος)


Παρασκευή 21 Δεκεμβρίου

Aπογευματινό Session (14:30)

Benito van de Pas v Mansell/Long (Δεύτερος Γύρος)

John Henderson v Clemens/Kirk (Δεύτερος Γύρος)

Steve West v North/Marijanovic (Δεύτερος Γύρος)

Kyle Anderson v De Graaf/Malicdem (Δεύτερος Γύρος)

Βραδινό Session (21:00)

Ian White v Jones/Petersen (Δεύτερος Γύρος)

Jelle Klaasen v Brown/Sedlacek (Δεύτερος Γύρος)

Gerwyn Price v Aspinall/Nentjes (Δεύτερος Γύρος)

Jonny Clayton v Van den Bergh/Puleo (Δεύτερος Γύρος)


Σάββατο 22 ΔεκεμβρίουAπογευματινό Session (14:30)

Whitlock/Joyce/Dobromyslova v Norris/Lennon/Bailey (Τρίτος Γύρος)

Chisnall/Payne/J Smith v Huybrechts/Thornton/Larsson (Τρίτος Γύρος)

Gurney/Ross Smith/Lim v J Lewis/Schindler/Harris (Τρίτος Γύρος)

Βραδινό Session (21:00)

Suljovic/Searle/Burton v Wilson/O’Connor/Meeuwisse (Τρίτος Γύρος)

G Anderson/Nicholson/Burness v Wattimena/Barnard/De Sousa (Τρίτος Γύρος)

Van Gerwen/Tabern/Ray Smith v Hopp/Noppert/Lam (Τρίτος Γύρος)


Κυριακή 23 Δεκεμβρίου

Aπογευματινό Session (14:30)

Webster/Van der Voort/Ilagan v Beaton/Dobey/Koltsov (Τρίτος Γύρος)

Cullen/Dolan/Liu v King/Dekker/Ashton (Τρίτος Γύρος)

Wade/Ratajski/Asada v Klaasen/Brown/Sedlacek (Τρίτος Γύρος)

Βραδινό Session (21:00)

A Lewis/Stevenson/Evetts v Van Barneveld/Edgar/Labanauskas (Τρίτος Γύρος)

Price/Aspinall/Nentjes v K Anderson/De Graaf/Malicdem (Τρίτος Γύρος)

Cross/De Zwaan/Kumar v Reyes/Evans/Rodriguez (Τρίτος Γύρος)


Πέμπτη 27 Δεκεμβρίου

Aπογευματινό Session (14:30)

White/Jones/Petersen v West/North/Marijanovic (Τρίτος Γύρος)

Clayton/Van den Bergh/Puleo v Bunting/Humphries/Hunt (Τρίτος Γύρος)

M Smith/Meulenkamp/Portela v Henderson/Clemens/Kirk (Τρίτος Γύρος)

Βραδινό Session (21:00)

Wright/Alcinas/Ross v Van de Pas/Mansell/Long (Τρίτος Γύρος)

Τέταρτος Γύρος (δύο αναμετρήσεις)


Παρασκευή 28 Δεκεμβρίου

Aπογευματινό Session (14:30)

Τέταρτος Γύρος (Τρεις αναμετρήσεις)

Βραδινό Session (21:00)

Τέταρτος Γύρος (Τρεις αναμετρήσεις)


Σάββατο 29 Δεκεμβρίου

Aπογευματινό Session (14:30)

Προημιτελικά (δύο αναμετρήσεις)

Βραδινό Session (21:00)

Προημιτελικά (δύο αναμετρήσεις)


Κυριακή 30 Δεκεμβρίου (21:00)

Ημιτελικά


Τρίτη 1 Ιανουαρίου (22:00)

Τελικός

Never Miss a Post. Subscribe Now!

© 2023 by Kathy Schulders. Proudly created with Wix.com  

  • Grey Twitter Icon
  • Grey LinkedIn Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey Pinterest Icon