Never Miss a Post. Subscribe Now!

© 2023 by Kathy Schulders. Proudly created with Wix.com  

  • Grey Twitter Icon
  • Grey LinkedIn Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey Pinterest Icon
  • Thanos Stathopoulos

Τένις-Με ελληνικό ενδιαφέρον το σημερινό πρόγραμμα

Στέφανος Τσιτσιπάς και Βαλεντίνη Γραμματικοπούλου αγωνίζονται σε Στοκχόλμη και Μόσχα αντίστοιχα. Το πρόγραμμα της Τετάρτης στα τέσσερα τουρνουά που διεξάγονται αυτή την εβδομάδα

O νούμερο 16 στον κόσμο θα αντιμετωπίσει σε λίγη ώρα τον Αυστραλό John Millman, για τον δεύτερο γύρο του όπεν της Στοκχόλμης, ενώ η Βαλεντίνη Γραμματικοπούλου θα αντιμετωπίσει τη φιναλίστ του 2015 της διοργάνωσης του Kremlin Cup, Anastasia Pavlyuchenkova.


Stockholm Open (Β' Γύρος)-ATP

Τετάρτη 17 Οκτωβρίου

Κεντρικό Κορτ

[Q] Peter Polansky (Καναδάς) - [7] Denis Shapovalov (Καναδάς)*

John Millman (Αυστραλία) - [3] Στέφανος Τσιτσιπάς (Ελλάδα)

Όχι πριν τις 19:30

[4] Jack Sock (ΗΠΑ) - [WC] Elias Ymer (Σουηδία)

[6|WC] Hyeon Chung (Ν. Κορέα) - Denis Kudla (ΗΠΑ)

Κορτ 1 (13:00)

[Q] Oscar Otte (Γερμανία) - [LL] Jurgen Zopp (Εσθονία)*

*Αναμετρήσεις για τον πρώτο γύρο


Kremlin Cup (Β΄ Γύρος) ATP|WTA

Τετάρτη 17 Οκτωβρίου

Κεντρικό Κορτ (11:00)

[Q] Ons Jabeur (Τυνησία) - [3| WC] Sloane Stephens (ΗΠΑ)

[Q] Vera Zvonareva (Ρωσία) - [2] Karolina Pliskova (Τσεχία)

[LL] Βαλεντίνη Γραμματικοπούλου (Ελλάδα) - Anastasia Pavlyuchenkova (Ρωσία)

Όχι πριν τις 15:30

[Q] Lukas Rosol (Τσεχία) - [3|WC] Karen Khachanov (Ρωσία)

Όχι πριν τις 18:30

Alize Cornet (Γαλλία) - [6] Daria Kasatkina (Ρωσία)

Όχι πριν τις 20:00

[1] Marco Cecchinato (Ιταλία) - Adrian Mannarino (Γαλλία)

Κορτ 1

[LL] Ricardas Berankis (Λιθουανία) - Aljaz Bedene (Σλοβενία)

[4] Kiki Bertens (Ολλανδία) - Aliaskandra Sasnovic (Λευκορωσία)

Daria Gavrilova (Αυστραλία) - Johanna Konta (Μ. Βρετανία)

Κορτ 2 (11:00)

[8] Anett Kontaveit (Εσθονία) - Kristina Mladenovic (Γαλλία)

Όχι πριν τις 12:30

[5] Anastasija Sevastova (Λετονία) - Yulia Puntintseva (Καζακστάν)

Benoit Paire (Γαλλία) - [Q] Egor Gerasimov (Λευκορωσία)


European Open (Β' Γύρος) ATP

Τετάρτη 17 Οκτωβρίου

Κεντρικό Κορτ (13:00)

[5] Giles Simon (Γαλλία) - Mackenzie McDonald (ΗΠΑ)

Jan Lennard Struff (Γερμανία) - Feliciano Lopez (Ισπανία)

Όχι πριν τις 19:30

[4] Richard Gasquet (Γαλλία) -Jiri Vesely (Τσεχία)

Vasek Pospisil (Καναδάς) - [3|WC] Milos Raonic (Καναδάς)

Κορτ 1 (12:00)

Yuki Bhambri (Ινδία) - [LL] Salvatore Caruso (Ιταλία)

[Q] Marcel Granollers (Ισπανία) - Cameron Norrie (Μ. Βρετανία)


Luxembourg Open (Β' Γύρος) WTA

Stadium (10:00)

[8] Pauline Parmentier (Γαλλία) - Vera Lapko (Λευκορωσία)

[Q] Belinda Bencic (Ελβετία) - [9] Kirsten Flipkens (Βέλγιο)

[3] Carla Suarez Navarro (Ισπανία) - Eugenie Bouchard (Καναδάς)

[1] Julia Goerges (Γερμανία) - Anna Blinkova (Ρωσία)

Όχι πριν τις 18:00

Dayana Yastremska (Ουκρανία) - [2|WC] Garbine Muguruza (Ισπανία)

Andrea Petkovic (Γερμανία) - [5] Katerina Siniakova (Τσεχία)

Κορτ 1 (11:00)

[WC] Fiona Ferro (Γαλλία) - Donna Vekic (Κροατία)

Margarita Gasparyan (Ρωσία) - Dalila Jakupovic (Σλοβενία)