• Thanos Stathopoulos

Σνούκερ-English Open: Εκτός και ο Williams

Αν και προηγήθηκε με 3-2 ο Παγκόσμιος πρωταθλητής έμεινε εκτός συνέχειας γνωρίζοντας την ήττα από τον Κινέζο Zhou Yuelong με 4-3. Στους "16" O' Sullivan και Neil Robertson, αποκλεισμός για Shaun Murphy

Μετά τον αποκλεισμό του νούμερο ένα του κόσμου, Mark Selby, ακολούθησε κι αυτός του Παγκόσμιου πρωταθλητή, Mark J Williams, ο οποίος ηττήθηκε στον τρίτο γύρο από τον Κινέζο Zhou Yuelong.


Μάλιστα ο Ουαλός βρέθηκε μια ανάσα από την νίκη (3-2), ωστόσο ο Yuelong κατάφερε αρχικά να ισοφαρίσει και λίγο αργότερα με ένα break στους 73 πόντους να πάρει την πρόκριση στους "16" με 4-3.


Στον τέταρτο γύρο, ο οποίος βρίσκεται σε εξέλιξη, προκρίθηκε και ο κάτοχος του τίτλου, Ronnie O' Sullivan μετά από μια ακόμη άνετη νίκη, αυτή τη φορά απέναντι στον Matthew Stevens με 4-1. Μπορεί ο "Rocket" να τελείωσε την αναμέτρηση χωρίς century, ωστόσο ήταν ουσιαστικός και με δύο break (75, 60) έφτασε στη νίκη.


Αυτή την ώρα ο πέντε φορές Παγκόσμιος πρωταθλητής αντιμετωπίζει τον Σκωτσέζο Eden Sharav, ο οποίος με τη σειρά του, πήρε μια εμφατική νίκη κόντρα στον Craig Steadman. με 4-0.


Άσχημη ημέρα για τον Shaun Murphy, με τον νούμερο επτά του ταμπλό, να χάνει κατά κράτος από τον Robert Milkins με 4-1. Ο Milkins θα παίξει απέναντι στον ασταμάτητο Ταϊλανδό, Noppon Saengkham που ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο του Κινέζου, Yuan Sijun με 4-1.


Αποτελέσματα (Γ' Γύρος)

Πέμπτη 18 Οκτωβρίου

Judd Trump (Αγγλία) - Jack Lisowksi (Αγγλία) 4-2

Zhou Yuelong (Κίνα) - Mark J Williams (Ουαλία) 4-3

Daniels Wells (Ουαλία) - Barry Hawkins (Αγγλία) 4-3

Stephen Maguire (Σκωτία) - Jordan Brown (Αγγλία) 4-2


Robert Milkins (Αγγλία) - Shaun Murphy (Αγγλία) 4-1

John Higgins (Σκωτία) - Martin Gould (Αγγλία) 4-1

Ryan Day (Ουαλία) - Mark King (Αγγλία) 4-2

Ronnie O' Sullivan (Αγγλία) - Matthew Stevens (Ουαλία) 4-1


Ricky Walden (Αγγλία) - Ben Woollaston (Αγγλία) 4-3

Luo Honghao (Κίνα) - Anthony McGill (Σκωτία) 4-2

Allister Carter (Αγγλία) - Matthew Selt (Αγγλία) 4-1

Noppon Saengkham (ΤαΪλάνδη) - Yuan Sijun (Κίνα) 4-1


Stuart Bingham (Αγγλία) - Thepchaiya Un Nooh (Ταϊλάνδη) 4-3

Neil Robertson (Αυστραλία) - Alan McManus (Αγγλία) 4-0

Mark Davis (Αγγλία) - Mei Xiwen (Κίνα) 4-2

Eden Sharav (Σκωτία) - Craig Steadman (Αγγλία) 4-0


Πρόγραμμα (Δ' Γύρος)

Πέμπτη 18 Οκτωβρίου

Ronnie O' Sullivan (Αγγλία) - Eden Sharav (Σκωτία)

Neil Robertson (Αυστραλία) - Luo Honghao (Κίνα)

Judd Trump (Αγγλία) - Ryan Day (Ουαλία)

Mark Davis (Αγγλία) - John Higgins (Σκωτία)

Ricky Walden (Αγγλία) - Stuart Bingham (Αγγλία)

Allister Carter (Αγγλία) - Daniel Wells (Ουαλία)

Robert Milkins (Αγγλία) - Noppon Saengkham (Ταϊλάνδη)

Stephen Maguire (Σκωτία) - Zhou Yuelong (Κίνα)

Never Miss a Post. Subscribe Now!

© 2023 by Kathy Schulders. Proudly created with Wix.com  

  • Grey Twitter Icon
  • Grey LinkedIn Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey Pinterest Icon