Never Miss a Post. Subscribe Now!

© 2023 by Kathy Schulders. Proudly created with Wix.com  

  • Grey Twitter Icon
  • Grey LinkedIn Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey Pinterest Icon
  • Thanos Stathopoulos

Σνούκερ-UK Championship: Με Bingham, Murphy και Higgins συνεχίζεται ο πρώτος γύρος

Σε τρεις δόσεις θα διεξαχθεί η δεύτερη ημέρα στο Γιορκ με τους Stuart Bingham, Shaun Murphy και John Higgins να ρίχνονται στη μάχη

Ο Stuart Bingham θα αγωνιστεί στο πρωινό πρόγραμμα κόντρα στον Ταϊλανδό, James Wattana ενώ στις 15:30 θα κάνει πρεμιέρα ο φιναλίστ της περσινής διοργάνωσης, Shaun Murphy, ο οποίος θα βρει μπροστά του τον Κινέζο Chen Feilong.


Το μεγάλο όνομα του τρίτου σκέλους της δεύτερης ημέρας της διοργάνωσης, John Higgins θα παίξει κόντρα στον Dechawat Poomjaeng (Ταϊλάνδη) με τον τρεις φορές κάτοχο του θεσμού, να ψάχνει την επιστροφή του στους τίτλους στη συγκεκριμένη διοργάνωση από το 2010.


Πρόγραμμα (Πρώτος Γύρος)

Τετάρτη 28 Νοεμβρίου

Πρωινό Session (10:30)

Marco Fu (Χονγκ Κονγκ) - Hammad Miah (Αγγλία)

Jimmy Robertson (Αγγλία) - Jordan Brown (Β. Ιρλανδία)

Li Hang (Κίνα) - Lee Walker (Ουαλία)

Andrew Higginson (Αγγλία) - Nigel Bond (Αγγλία)

Mark Joyce (Αγγλία) - Niu Zhuang (Κίνα)

Liam Highfield (Αγγλία) - Robin Hull (Φινλανδία)

Stuart Bingham (Αγγλία) - James Wattana (Ταϊλάνδη)

Anthony Hamilton (Αγγλία) - Rod Lawler (Αγγλία)


Απογευματινό Session (15:30)

Shaun Murphy (Αγγλία) - Chen Feilong (Κίνα)

Ryan Day (Ουαλία) - Joe O'Connor (Αγγλία)

Joe Perry (Αγγλία) -John Astley (Αγγλία)

Tom Ford (Αγγλία) - Craig Steadman (Αγγλία)

Alan McManus (Σκωτία) - Alexander Ursenbacher (Ελβετία)

Akani Songsermsawad (Ταϊλάνδη) - Eden Sharav (Σκωτία)

Michael White (Ουαλία) -Joe Swail (Β. Ιρλανδία)

Graeme Dott (Σκωτία) - Oliver Lines (Αγγλία)


Βραδινό Session (20:30)

John Higgins (Σκωτία) - Dechawat Poomjaeng (Ταϊλάνδη)

David Gilbert (Αγγλία) - Ashley Carty (Αγγλία)

Stuart Carrington (Αγγλία) -Paul Davison (Αγγλία)

Mike Dunn (Αγγλία) - Allan Taylor (Αγγλία)

Gary Wilson (Αγγλία) - Billy Joe Castle (Αγγλία)

Mark Allen (Β. Ιρλανδία) -Basem Eltahhan (Αίγυπτος)

Martin Gould (Αγγλία) - Harvey Chandler (Αγγλία)

Thepchaiya Un-Nooh (Ταϊλάνδη) - Jimmy White (Αγγλία)