• Thanos Stathopoulos

Τένις | Indian Wells: Το πρόγραμμα της Παρασκευής

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς ρίχνεται στη μάχη του διπλού, όπου μαζί με τον Ολλανδό παρτενέρ του, Wesley Koolholf απέναντι στο ζευγάρι (νούμερο έξι του ταμπλό), Lukasz Kubot/Marcelo Melo

Λίγο πριν από την αναμέτρηση με τον 18χρονο Καναδό, Felix Auger-Aliassime, ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα αγωνιστεί στο διπλό ανδρών κάνοντας πρεμιέρα το βράδυ της Παρασκευής (21:00).


Ο νούμερο 10 στον κόσμο (στο απλό) θα παίξει δίπλα στον Ολλανδό Wesley Koolhof, με τους δύο τενίστες να έχουν δύσκολο έργο απέναντι στο δυνατό ζευγάρι Lukasz Kubot (Πολωνία)/ Marcelo Melo (Βραζιλία).


Από το απλό ανδρών, το οποίο βρίσκεται στον πρώτο γύρο ξεχωρίζει ο αμερικανικός "εμφύλιος" του Taylor Fritz με τον Steve Johnson, αλλά και η αναμέτρηση του Stan Wawrinka απέναντι στον προερχόμενο από τα προκριματικά Daniel Evans.


Μεγάλες αναμετρήσεις στο ταμπλό των γυναικών, με την Victoria Azarenka να αντιμετωπίζει την Serena Williams σε μια αναμέτρηση που θυμίζει τις παλιές μάχες των δύο...μαμάδων, ενώ πρεμιέρα κάνει και η νούμερο δύο στον κόσμο Simona Halep που θα αντιμετωπίσει την επικίνδυνη Τσέχα Barbora Strycova.


Η νούμερο έξι του ταμπλό, Elina Svitolina θα αγωνιστεί κόντρα στον Αμερικανίδα Sofia Kenin, ενώ μεγάλο ενδιαφέρον αναμένεται να παρουσιάσει και η αναμέτρηση της Johanna Konta απέναντι στην Su-Wei Hsieh από την Κινεζική Ταϊπέι.


Πρόγραμμα

Παρασκευή 8 Μαρτίου

Stadium 1

[20] Garbine Muguruza (Ισπανία) - [W] Lauren Davis (ΗΠΑ) -2R (21:00)

[Q] Stefanie Voegle (Ελβετία) - [4] Sloane Stephens (ΗΠΑ)- 2R

Taylor Fritz (ΗΠΑ) - Steve Johnson (ΗΠΑ)- 1R

Victoria Azarenka (Λευκορωσία) - [10] Serena Williams (ΗΠΑ)- 2R (Όχι πριν τις 04:00)

Nicolas Jarry (Χιλή) - Frances Tiafoe (ΗΠΑ)- 1R (Όχι πριν τις 06:00)


Stadium 2

Thomas Berdych (Τσεχία) - Feliciano Lopez (Ισπανία)- 1R (21:00)

[Q] Daniel Evans (Μ. Βρετανία) - Stan Wawrinka (Ελβετία)- 1R

Barbora Strycova (Τσεχία) - [2] Simona Halep (Ρουμανία)- 2R

Mackenzie McDonald (ΗΠΑ) - Joao Sousa (Πορτογαλία)- 1R (Όχι πριν τις 04:00)

[6] Elina Svitolina (Ουκρανία) - Sofia Kenin (ΗΠΑ) - 2R (Όχι πριν τις 06:00)


Stadium 3

[19] Caroline Garcia (Γαλλία) - [W] Jennifer Brady (ΗΠΑ) - 2R (21:00)

Shuai Zhang (Κίνα) - [22] Jelena Ostapenko (Λετονία) - 2R

[Q] Tatsuma Ito (Ιαπωνία) - [W] Jared Donaldson (ΗΠΑ) - 1R


Stadium 4

[W] Donald Young (ΗΠΑ) - Hubert Hurkacz (Πολωνία) - 1R (21:00)

Taro Daniel (Ιαπωνία) - Dusan Lajovic (Σερβία) - 1R

[16] Elise Merttens (Βέλγιο) - [W] Amanda Anisimova (ΗΠΑ) -2R

[7] Kiki Bertens (Ολλανδία) - Magda Linette (Πολωνία) - 2R


Stadium 5

Peter Gojowczyk (Γερμανία) - Andreas Seppi (Ιταλία) - 1R (21:00)

Jaume Munar (Ισπανία) - [Q] Alexei Popyrin (Αυστραλία) - 1R

Tatjana Maria (Γερμανία) - [12] Ashleigh Barty (Αυστραλία) - 2R

[32] Dominika Cibulkova (Σλοβακία) - [W] Bianca Andreescu (Καναδάς) - 2R

Roberto Carballes Baena (Ισπανία) - Ryan Harrison (ΗΠΑ) - 1R


Stadium 6

[14] Daria Kasatkina (Ρωσία) - Marketa Vondrousova (Τσεχία) - 2R (21:00)

Ernests Gulbis (Λετονία) -[Q] Alex Bolt (Αυστραλία) - 1R


Stadium 7

Marius Copil (Ρουμανία) - [Q] Radu Albot (Μολδαβία) - 1R (21:00)

Johanna Konta (Μ. Βρετανία) - [27] Su-Wei Hsieh (Κινέζικη Ταϊπέι) - 2R

Daria Gavrilova (Αυστραλία) - [29] Mihaela Buzarnescu (Ρουμανία) - 2R

Milkhail Kukushkin (Καζακστάν) - [Q] Filip Krajinovic (Σερβία) - 1R


Stadium 8

[31] Aliaksandra Sasnovich (Λευκορωσία) - [Q] Kateryna Kozlova (Ουκρανία) - 2R


Stadium 9

[6] Kubot/Melo (Πολωνία/Βραζιλία) - Τσιτσιπάς/Koolhof (Ελλάδα/Ολλανδία) - 1R (21:00)

Never Miss a Post. Subscribe Now!

© 2023 by Kathy Schulders. Proudly created with Wix.com  

  • Grey Twitter Icon
  • Grey LinkedIn Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey Pinterest Icon