• Thanos Stathopoulos

Τένις | Indian Wells: Το πρόγραμμα της Τρίτης

Ξεχωρίζει το μεγάλο παιχνίδι του Stan Wawrinka με τον Roger Federer, η επικίνδυνη αποστολή του Rafa Nadal απέναντι στον Diego Schwartzman, αλλά και η δεύτερη...δόση της αναμέτρησης του Novak Djokovic με τον Philipp Kohlschreiber. Δοκιμασία για την Naomi Osaka απέναντι στην φορμαρισμένη Belinda Bencic

Το πρόγραμμα της Τρίτης περιλαμβάνει τις αναμετρήσεις με τις οποίες θα ολοκληρωθεί ο τρίτος γύρος στο ταμπλό των ανδρών, ενώ στις γυναίκες θα δοθούν τα πρώτα εισιτήρια για την προημιτελική φάση.


Από τους άνδρες φυσικά, ξεχωρίζει η αναμέτρηση του Roger Federer με τον Stan Wawrinka σε ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι. Ο Rafa Nadal αναμένεται να έχει μια δύσκολη αποστολή απέναντι στον Αργεντινό, Diego Schartzman, ενώ σήμερα θα διεξαχθεί και η αναμέτρηση του Novak Djokovic κόντρα στον Philipp Kohlschreiber, η οποία διακόπηκε χθες λόγω βροχής.


Ο νούμερο έξι του ταμπλό, Kei Nishikori θα αντιμετωπίσει τον Πολωνό Hubert Hurkacz, στη ρεβάνς από τον αποκλεισμό του Ιάπωνα, στο πρόσφατο τουρνουά του Ντουμπάι, ενώ πολύ ενδιαφέρον αναμένεται να έχει και ο αγώνας του Denis Shapovalov κόντρα στον Marin Cilic.


Στις γυναίκες η νούμερο ένα του κόσμου, Naomi Osaka, θα δοκιμαστεί κόντρα στην φορμαρισμένη Belinda Bencic, ενώ η Venus Williams θα παίξει απέναντι στην Γερμανίδα, Mona Barthel.


Σπουδαίο παιχνίδι αναμένεται να είναι κι αυτό της Elina Svitolina κόντρα στην Αυστραλή, Ashleigh Barty, ενώ η Karolina Pliskova θα προσπαθήσει να ξεπεράσει το εμπόδιο της Εσθονής Anett Kontaveit προκειμένου να εξασφαλίσει την είσοδό της στα προημιτελικά.


Πρόγραμμα

Τρίτη 12 Μαρτίου

Stadium 1

[7] Kiki Bertens (Ολλανδία) - [20] Garbine Muguruza (Ισπανία) 4R - 21:00

[25] Diego Schwartzman (Αργεντινή) - [2] Rafa Nadal (Ισπανία) 3R

[1] Novak Djokovic (Σερβία) - Philipp Kohlschreiber (Γερμανία) 1-0 3R

Venus Williams (ΗΠΑ) - Mona Barthel (Γερμανία) 4R

Stan Wawrinka (Ελβετία) - [4] Roger Federer (Ελβετία) 3R - Όχι πριν από τις 04:00

[9] Aryana Sabalenka (Λευκορωσία) - [8] Angelique Kerber (Γερμανία) 4R - Όχι πριν τις 06:00


Stadium 2

[6] Kei Nishikori (Ιαπωνία) - Hubert Hurkacz (Πολωνία) 3R - 21:00

Marketa Vondrousova (Τσεχία) - [2] Simona Halep (Ρουμανία) 4R

[Q] Radu Albot (Μολδαβία) - [22] Kyle Endmund (Μ. Βρετανία) 3R

[1] Naomi Osaka (Ιαπωνία) - [23] Belinda Bencic (Ελβετία) 4R - Όχι πριν από τις 04:00


Stadium 3

[14] Daniil Medvedev (Ρωσία) -[Q] Filip Krajinovic (Σερβία) 3R - 21:00

[24] Denis Shapovalov (Καναδάς) - [10] Marin Cilic (Κροατία) 3R

[8] John Isner (ΗΠΑ) - [32] Guido Pella (Αργεντινή) 3R

[LL] Andrey Rublev (Ρωσία) - [12] Karen Khachanov (Ρωσία) 3R


Stadium 4

[18] Qiang Wang (Κίνα) - [W] Bianca Andreescu (Καναδάς) 4R - 21:00

[6] Elina Svitolina (Ουκρανία) - [12] Ashleigh Barty (Αυστραλία) 4R

[21] Anett Kontaveit (Εσθονία) - [5] Karolina Pliskova (Τσεχία) 3R

Never Miss a Post. Subscribe Now!

© 2023 by Kathy Schulders. Proudly created with Wix.com  

  • Grey Twitter Icon
  • Grey LinkedIn Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey Pinterest Icon