• Thanos Stathopoulos

Τένις | Internazionali d' Italia: Το πρόγραμμα της Πέμπτης (16/5)

Η αναβολή του προγράμματος της Τετάρτης, έφερε...διπλοβάρδια την Πέμπτη όπου θα διεξαχθούν αναμετρήσεις για τον δεύτερο, αλλά και τον τρίτο γύρο

Η βροχή που έπεφτε κατά τη διάρκεια της Τετάρτης, έφερε "πονοκέφαλο" στους παίκτες, το μεγαλύτερο μέρος των οποίων, θα υποχρεωθεί την Πέμπτη να αγωνιστεί δύο φορές μέσα σε μια ημέρα.


Η εξέλιξη αυτή δεν άφησε ανεπηρέαστο τόσο τον Στέφανο Τσιτσιπά, όσο και τη Μαρία Σάκκαρη, οι οποίοι θα αγωνιστούν και στο πρωινό, αλλά και στο βραδινό session.


Συγκεκριμένα ο Τσιτσιπάς θα παίξει απέναντι στον 17χρονο Ιταλό, Jannik Sinner στις 15:00, ενώ σε περίπτωση πρόκρισης θα αγωνιστεί (περίπου στις 21:00), κόντρα στον νικητή της αναμέτρησης Radu Albot - Fabio Fognini.


Η Σάκκαρη από την άλλη θα παίξει στις 14:00 κόντρα στην Anett Kontaveit και με νίκη θα μπει στο κεντρικό κορτ στις 22:00 για το παιχνίδι κόντρα στη νικήτρια της αναμέτρησης Yulia Puntintseva - Petra Kvitova.


Πρόγραμμα

Πέμπτη 16 Μαΐου

  • Centrale

  • [1] Naomi Osaka (Ιαπωνία) - Dominika Cibulkova (Σλοβακία) 11:00 - R2

  • Joao Sousa (Πορτογαλία) - [3] Roger Federer (Ελβετία) R2

  • [1] Novak Djokovic (Σερβία) - Denis Shapovalov (Καναδάς) Όχι πριν τις 14:00 - R2

  • [W] Venus Williams (ΗΠΑ) -Johanna Konta (Μ. Βρετανία)/Sloane Stephens (ΗΠΑ) - R3

  • [14] Nikoloz Basilashvili (Γεωργία) - Jeremy Chardy (Γαλλία)/ Rafa Nadal (Ισπανία) - R3

  • Anett Kontaveit (Εσθονία)/Μαρία Σάκκαρη (Ελλάδα) - Yulia Puntitseva (Καζακστάν)/Petra Kvitova (Τσεχία) Όχι πριν τις 22:00 - R3


  • Granstand

  • [LL] Amanda Anisimova (ΗΠΑ) - [6] Kiki Bertens (Ολλανδία) 11:00 - R2

  • Jeremy Chardy (Γαλλία) - [2] Rafa Nadal (Ισπανία) - R2

  • Yulia Puntitseva (Καζακστάν) - [2] Petra Kvitova (Τσεχία) Όχι πριν τις 14:00 - R2

  • [WC] Matteo Berretinni (Ιταλία) - Diego Schwartzman (Αργεντινή)/Albert Ramos Vinolas (Ισπανία) - R3

  • [13] Borna Coric (Κροατία) - Joao Sousa (Πορτογαλία)/Roger Federer (Ελβετία) - R3

  • [1] Novak Djokovic (Σερβία)/Denis Shapovalov (Καναδάς) - Philipp Kohlshreiber (Γερμανία)/Marco Cecchinato (Ιταλία) - R3


  • Pietrangeli

  • [5] Dominic Thiem (Αυστρία) - Fernando Verdasco (Ισπανία) 11:00 - R2

  • [3] Simona Halep (Ρουμανία) - Marketa Vondrousova (Τσεχία) - R2

  • Radu Albot (Μολδαβία) - [10] Fabio Fognini (Ιταλία) - R2

  • [1] Naomi Osaka (Ιαπωνία)/Dominika Cibulkova (Σλοβακία) - Mihaela Buzarnescu (Ρουμανία)/Julia Goerges (Γερμανία) - R3

  • [3] Simona Halep (Ρουμανία)/Marketa Vondrousova (Τσεχία) - Daria Kasatkina (Ρωσία)/Katerina Siniakova (Τσεχία) - R3

  • [8] Στέφανος Τσιτσιπάς (Ελλάδα)/Jannik Sinner (Ιταλία) - Radu Albot (Μολδαβία)/[10] Fabio Fognini (Ιταλία) - R3


  • Court 1

  • Garbine Muguruza (Ισπανία) - Danielle Collins (ΗΠΑ) 11:00 - R2

  • [Q] Alize Cornet (Γαλλία) - Carla Souarez Navarro (Ισπανία) - R2

  • [8] Στέφανος Τσιτσιπάς (Ελλάδα) - [WC] Jannik Sinner (Ιταλία) -R2

  • [5] Dominic Thiem (Αυστρία)/Fernando Verdasco (Ισπανία) - [11] Karen Khachanov (Ρωσία) - R3

  • Νικ Κύργιος (Αυστραλία)/Casper Ruud (Νορβηγία) - David Goffin (Βέλγιο)/ [7] Juan Martin del Potro (Αργεντινή)


  • Court 2

  • Johanna Konta (Μ. Βρετανία) -[7] Sloane Stephens (ΗΠΑ) 11:00 - R2

  • [13] Madison Keys (ΗΠΑ) - Sofia Kenin (ΗΠΑ) - R2

  • Philipp Kohlschreiber (Γερμανία) - [16] Marco Cecchinato (Ιταλία) - R2

  • [WC] Victoria Azarenka (Λευκορωσία) - Garbine Muguruza (Ισπανία)/Danielle Collins (ΗΠΑ) - R3

  • Marin Cilic (Κροατία)/Jan Lennard Struff (Γερμανία) - Taylor Fritz (ΗΠΑ)/Kei Nishikori (Ιαπωνία) - R3


  • Court 3

  • [Q] Kristina Mladenovic (Γαλλία) - Belinda Bencic (Ελβετία) 11:00 - R2

  • [9] Marin Cilic (Κροατία) - Jan Lennard Struff (Γερμανία) R2

  • Νικ Κύργιος (Αυστραλία) - [Q] Casper Ruud (Νορβηγία) - R2

  • [13] Madison Keys (ΗΠΑ)/Sofia Kenin (ΗΠΑ) - [4] Karolina Pliskova (Τσεχία) - R3


  • Court 4

  • Diego Schwartzman (Αργεντινή) - [Q] Albert Ramos Vinolas (Ισπανία) 11:00 - R2

  • [Q] Taylor Fritz (ΗΠΑ) -[6] Kei Nishikori (Ιαπωνία) - R2

  • David Goffin (Βέλγιο) - [7] Juan Martin del Potro (Αργεντινή) -R2

  • [8] Ashleigh Barty (Αυστραλία) - Kristina Mladenovic (Γαλλία)/Belinda Bencic (Ελβετία) - R3


  • Court 6

  • Mihaela Buzarnescu (Ρουμανία) - [16] Julia Goerges (Γερμανία) 11:00 - R2

  • Daria Kasatkina (Ρωσία) -Katerina Siniakova (Τσεχία) - R2

  • [14] Anett Kontaveit (Εσθονία) - [Q] Μαρία Σάκκαρη (Ελλάδα) Όχι πριν τις 14:00 - R2

  • Alize Cornet (Γαλλία)/Carla Suarez Navarro (Ισπανία) - Amanda Anisimova (ΗΠΑ)/Kiki Bertens (Ολλανδία) - R3

Never Miss a Post. Subscribe Now!

© 2023 by Kathy Schulders. Proudly created with Wix.com  

  • Grey Twitter Icon
  • Grey LinkedIn Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey Pinterest Icon