Never Miss a Post. Subscribe Now!

© 2023 by Kathy Schulders. Proudly created with Wix.com  

  • Grey Twitter Icon
  • Grey LinkedIn Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey Pinterest Icon
  • Thanos Stathopoulos

Τένις | Miami Open: Το πρόγραμμα της Τρίτης

Πρεμιέρα στο ταμπλό των γυναικών με τη Μαρία Σάκκαρη να αντιμετωπίζει την Olga Danilovic (όχι πριν τις 19:00). Το μενού περιλαμβάνει επίσης τους αγώνες από τα προκριματικά των ανδρών, αλλά και των γυναικών

Ξεκίνημα στο δεύτερο 1000άρι της σεζόν με τις γυναίκες να κάνουν (ως είθισται) την αρχή στη διοργάνωση, με τα πρώτα παιχνίδια του πρώτου γύρου.


Μέσα σε αυτά βρίσκεται και η αναμέτρηση της Μαρίας Σάκκαρη, η οποία θα αντιμετωπίσει την 18χρονη Σέρβα, Olga Danilovic θέλοντας να αφήσει πίσω της τον πρόωρο αποκλεισμό του Indian Wells και να επιστρέψει στις νίκες.


Πρεμιέρα και μάλιστα στο κεντρικό κορτ, θα κάνει και η αδελφή της νούμερο ένα του κόσμου, Naomi Osaka, Mari, η οποία πήρε την ελευθέρας και θα αγωνιστεί με την επίσης...wild card, Whitney Osuigwe (ΗΠΑ).


Ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις υπάρχουν και στα προκριματικά ανδρών, με τον Felix Auger-Aliassime, που έκανε πολύ καλές εμφανίσεις στο IW, να αντιμετωπίζει τον Ιταλό Paolo Lorenzi, ενώ μεγάλο παιχνίδι αναμένεται να είναι κι αυτό μεταξύ του Ουρουγουανού, Pablo Cuevas με τον Γάλλο, Jo-Wilfried Tsonga.


Πρόγραμμα

Τρίτη 19 Μαρτίου


Grandstand

Andrea Petkovic (Γερμανία) - Amanda Anisimova (ΗΠΑ) 1R - 18:00

[W] Xiyu Wang (Κίνα) - Monica Puig (Πουέρτο Ρίκο) 1R

Evgeniya Rodina (Ρωσία) - Samantha Stosur (Αυστραλία) 1R

[W] Whitney Osuigwe (ΗΠΑ) - [W] Mari Osaka (Ιαπωνία) 1R


Κορτ 1

[3|W] Reilly Opelka (ΗΠΑ) - [19] Marcel Granollers (Ισπανία) Quals - 16:00

Viktoria Kuzmova (Ρωσία) - Daria Gavrilova (Αυστραλία) 1R - Όχι πριν τις 17:00

[W] Olga Danilovic (Σερβία) - Μαρία Σάκκαρη (Ελλάδα) 1R - Όχι πριν τις 19:00

Ajla Tomljanovic (Αυστραλία) - Anna Lena Friedsam (Γερμανία) 1R

Yafan Wang (Κίνα) - Kristina Mladenovic (Γαλλία) 1R


Butch Buchholz

[2] Felix Auger Aliassime (Καναδάς) - [17] Paolo Lorenzi (Ιταλία) Quals - 16:00

Ekaterina Alexandrova (Ρωσία) - Dayana Yastremska (Ουκρανία) 1R - Όχι πριν τις 17:00

Sara Sorribes Tormo (Ισπανία) - Aleksandra Krunic (Σερβία) 1R

[W] Natalia Vikhlyantseva (Ρωσία) - Magdalena Rybarikova (Σλοβακία) 1R

Pauline Parmentier (Γαλλία) - Margarita Gasparyan (Ρωσία) 1R


Κορτ 6

[7] Kaia Kanepi (Εσθονία) - [23] Timea Babos (Ουγγαρία) Quals - 16:00

[4] Viktorija Golubic (Ελβετία) - [18] Mona Barthel (Γερμανία) Quals

[12] Polona Hercoq (Σλοβενία) - Laura Siegemund (Γερμανία) Quals


Κορτ 8

[4] Mackenzie McDonald (ΗΠΑ) - [18] Lorenzo Sonego (Ιταλία) Quals - 16:00

[7] Pablo Cuevas (Ουρουγουάη) -[22|W] Jo Wilfried Tsonga (Γαλλία) Quals

[9] Lloyd Harris (Ν. Αφρική) - [23] Thiago Monteiro (Βραζιλία) Qulas


Κορτ 9

[1] Radu Albot (Μολδαβία) - Mitchell Krueger (ΗΠΑ) Quals - 16:00

Noah Rubin (ΗΠΑ) - [W] Mikael Ymer (Σουηδία) Quals

[10] Casper Ruud (Νορβηγία) - [24] Egveny Donskoy (Ρωσία) Quals

[12] Prajnesh Gunneswaran (Ινδία) - [W] Jay Clarke (Μ. Βρετανία) Quals


Κορτ 2

Lukas Lacko (Σλοβακία) - [14] Denis Istomin (Ουζμπεκιστάν) Quals - 16:00

Bjorn Fratangelo (ΗΠΑ) - [15] Andrey Rublev (Ρωσία) Quals

Alexander Bublik (Καζακστάν) - [13] Daniel Evans (Μ. Βρετανία) Quals


Κορτ 3

Sachia Vickery (ΗΠΑ) - Iga Swiatek (Πολωνία) Quals - 16:00

Arantxa Rus (Ολλανδία) - [14] Jessica Pegula (ΗΠΑ) Quals

[11] Kristyna Pliskova (Τσεχία) - Yannina Wickmayer (Βέλγιο) Quals


Κορτ 4

Monica Niculescu (Ρουμανία) - Kateryna Kozlova (Ουκρανία) Quals - 16:00

Nao Hibino (Ιαπωνία) - [13] Magda Linette (Πολωνία) Quals

Marie Bouzkova (Τσεχία) - Karolina Muchova (Τσεχία) Quals


Κορτ 5

[10] Taylor Townsend (ΗΠΑ) - [W] Beatriz Haddad Maia (Βραζιλία) Quals - 16:00

Misaki Doi (Ιαπωνία) - [20] Mandy Minella (Λουξεμβούργο) Quals

[3] Dalila Jakupovic (Σλοβενία) - [17] Madison Brengle (ΗΠΑ) Quals