• Thanos Stathopoulos

Τένις | Το πρόγραμμα της Κυριακής 16/6

Οι τέσσερις τελικοί σε Ντεν Μπος, Στουτγκάρδη και Νότιγχαμ, η δεύτερη μέρα αγωνιστικής δράσης σε Χάλε, Λονδίνο και Μπέρμιγχαμ, αλλά και η πρεμιέρα στη Μαγιόρκα

Ημέρα τελικών, αλλά και...ημιτελικών σε Ντεν Μπος, Στουγκάρδη και Νότιγχαμ. Μετά από μια αρκετά δύσκολη εβδομάδα, λόγω των άσχημων καιρικών συνθηκών, που ταλαιπώρησε όλη την κεντρική και βόρεια Ευρώπη τα τουρνουά σε Ολλανδία, Γερμανία και Νότιγχαμ φτάνουν στο τέλος τους, με αυτό στο Νότιγχαμ να αναμένεται να ολοκληρωθεί εντός του κλειστού προπονητηρίου...


Από εκεί και πέρα η δράση σε Χάλε, Λονδίνο και Μπέρμιγχαμ έχει ήδη ξεκινήσει με τους αγώνες των προκριματικών, ενώ την Κυριακή θα ξεκινήσει και το τουρνουά στη Μαγίορκα, με τον πρώτο γύρο της προκριματικής φάσης.

ATP

Libema Open

  • Centre

  • Ημιτελικά

  • Adrian Mannarino (Γαλλία) - [2|WC] Borna Coric (Κροατία) 4-6, 6-3, 6-6 (13:00)

  • Court 1

  • [8] Richard Gasquet (Γαλλία) - Jordan Thompson (Αυστραλία) 5-7, 3-5 (13:00)

  • Center

  • Τελικός

  • Gasquet/Thompson - Mannarino/Coric (Όχι πριν τις 16:30)

Mercedes Cup

  • Center Court

  • Τελικός

  • [7] Felix Auger-Aliassime (Καναδάς) - Matteo Berrettini (Ιταλία) (Όχι πριν τις 16:00)


Noventi Open

  • Court 1

  • Προκριματικά - Β' Γύρος

  • [1] Joao Sousa (Πορτογαλία) - [5] Miomir Kecmanovic (Σερβία) - 13:00

  • [2] Andreas Seppi (Ιταλία) - Mischa Zverev (Ιταλία) - Όχι πριν τις 14:30

  • Court 2

  • Προκριματικά - Β' Γύρος

  • Matthias Bachinger (Γερμανία) - Sergiy Stakhovsky (Ουκρανία) - 15:30

  • Court 3

  • Προκριματικά - Β' Γύρος

  • [WC] Mats Moraing (Γερμανία) - [6] Denis Kudla (ΗΠΑ) - 15:30


Fever-Tree Championships

  • Court 1

  • Προκριματικά - Β' Γύρος

  • [4] Ivo Karlovic (Κροατία) - [WC] James Ward (Μ. Βρετανία) - 13:00

  • [WC] Nicolas Mahut (Γαλλία) - Alejandro Davidovich Fokina (Ισπανία)

  • Court 5

  • Προκριματικά - Β' Γύρος

  • [2] Roberto Carballes Baena (Ισπανία) - [8] Aljaz Bedene (Σλοβενία) -13:00

  • Court 6

  • Προκριματικά - Β' Γύρος

  • [3] Alexander Bublik (Καζακστάν) - Tommy Paul (ΗΠΑ) - 13:00


WTA

Libema Open

  • Center

  • Τελικός

  • [1] Kiki Bertens (Ολλανδία) - Alison Riske (ΗΠΑ) (Όχι πριν τις 14:00)


Nottingham Open

  • Center Court

  • Ημιτελικός

  • [1] Caroline Garcia (Γαλλία) - Jennifer Brady (ΗΠΑ) 4-6 6-3, 4-3 (13:00)

  • Τελικός

  • Garcia/Brady - [2] Donna Vekic (Κροατία) (Όχι πριν τις 17:00)



Birmingham Classic

  • Ann Jones Center Court

  • Προκριματικά - Β' Γύρος

  • [1] Iga Swiatek (Πολωνία) - Destanee Aiava (Αυστραλία) - 13:00

  • Gabriela Dabrowski (Καναδάς) - Anna Kalinskaya (Ρωσία)

  • Naiktha Bains (Μ. Βρετανία) - Mayo Hibi (Ιαπωνία)/Lauren Davis (ΗΠΑ)

  • Court 1

  • Προκριματικά - Β' Γύρος

  • [3] Jessica Pegula (ΗΠΑ) - Kristyna Pliskova (Τσεχία) - 13:00

  • [4] Astra Sharma (Αυστραλία) - Danielle Lao (ΗΠΑ)

  • Caty McNally (ΗΠΑ) - Viktoriya Tomova (Βουλγαρία)

  • Court 2

  • Προκριματικά - Β' Γύρος

  • Magdalena Frech (Πολωνία) - [5] Bernarda Pera (ΗΠΑ) - 13:00

  • Liudmia Samsonova (Ρωσία) - Marie Bouzkova (Τσεχία)

  • Court 3

  • Προκριματικά - A' Γύρος

  • Mayo Hibi (Ιαπωνία) - [6] Lauren Davis (ΗΠΑ) 6-4, 6-7(3), 0-0 - 13:30


Mallorca Open

  • Pista Central

  • Προκριματικά - A' Γύρος

  • [1] Sara Sorribes Tormo (Ισπανία) - Antonia Lottner (Γερμανία) - 12:00

  • [3] Mona Barthel (Γερμανία) - [WC] Sabine Lisicki (Γερμανία)

  • [4|WC] Aliona Bolsova (Ισπανία) - Xinyun Han (Κίνα)

  • [6] Fiona Ferro (Γαλλία) - Georgina Garcia Perez (Ισπανία)

  • Pista 1

  • Προκριματικά - A' Γύρος

  • Johanna Larsson (Σουηδία) - [11] Priscilla Hon (Αυστραλία) - 12:00

  • [WC] Mira Antonitsch (Αυστρία) - [8] Ysaline Bonaventure (Βέλγιο)

  • [2] Aleskandra Krunic (Σερβία) - [WC] Rosa Vicens Mas (Ισπανία)

  • Pista 2

  • Προκριματικά - A' Γύρος

  • Tereza Martincova (Τσεχία) - [7] Christina McHale (ΗΠΑ) - 12:00

  • Shelby Rogers (ΗΠΑ) - [12] Arantxa Rus (Ολλανδία)

  • Greet Minnen (ΗΠΑ) - [9] Kaja Juvan (Σλοβενία)

  • Pista 3

  • Προκριματικά - A' Γύρος

  • Irina Bara (Ρουμανία) - [10] Varvara Lepchenko (ΗΠΑ) - 12:00

  • [5] Jil Teichman (Ελβετία) - Fanny Stollar (Ουγγαρία)

Never Miss a Post. Subscribe Now!

© 2023 by Kathy Schulders. Proudly created with Wix.com  

  • Grey Twitter Icon
  • Grey LinkedIn Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey Pinterest Icon